
Voor de VSK Award in de categorie Aarde zijn de volgende innovaties genomineerd: de Flat Energy Cube van Itho Daalderop, de Geberit SSPS en Trend energyEYE. De award wordt maandag 6 februari 2012 op de VSK uitgereikt.
Flat Energy Cube
Het concept Flat Energy Cube is een middel van Itho Daalderop om een bestaande portiek- of galerijflat te upgraden naar energielabel A++, ongeacht het huidige energielabel. De Flat Energy Cube bevat alle installatieproducten die nodig zijn om een woning comfortabel te voorzien van ventilatie, warm water, verwarming en koeling. De Cube bestaat uit een warmtepomp, boilervat, CO2-gestuurde ventilatie en een douche-WTW, compact en effectief behuisd. Daarnaast is in de toegangsdeur van de Cube een volledige meterkastfunctie geïntegreerd, met een modem en netwerk voor inpassing van toekomstige beveiligings- en zorgfuncties. Na het installeren kan de bewoner zelfstandig en naar behoefte zijn wooncomfort regelen en de beheerder kan de installatie van buitenaf continu monitoren en onderhouden.
Geberit SSPS
De Geberit Self Sustaining Power Supply (SSPS) van Geberit is een generator die ervoor zorgt dat een elektronische kraan in zijn eigen stroom voorziet door energie te winnen uit het stromende water. De generator laadt een geïntegreerde accu op, waardoor netaansluiting overbodig is. De generator treedt in werking bij gebruik van de kraan. Door middel van stromend water wordt energie opgewekt om de accu op te laden. Hiermee wordt de elektronische sturing van de infraroodkraan gevoed. De kraan schakelt uitsluitend in bij handbewegingen in het staalbereik van de kraan, waardoor de kraan nooit overbodig water spoelt. De combinatie van elektronische wastafelkranen met een eigen energiebron levert een bijdrage aan comfort, maar ook aan water- en energiebesparing. Het product komt na de VSK op de markt.
Trend energyEYE
De Trend EnergieEYE is een softwareapplicatie, die zorgt voor een dynamische en visuele weergave van de energieprestatie van een gebouw, maar bovenal ook de verspillingen. In één overzicht, op een groot scherm, worden alle medewerkers geattendeerd op het energieverbruik van een gebouw en ook geactiveerd om dit te verbeteren. De applicatie brengt energieverbruikers in kaart, geeft advies om energieverspilling te voorkomen en toont het effect van verminderd energieverbruik. Het onderwerp wordt levend en het gaat ineens iedereen aan. Het energielabel wordt dynamisch. De technische protocollen van alle energieverbruikende installaties zijn gevangen in één applicatie, zonder dat de installaties zelf hoeven te worden aangepast. Trend is een werkmaatschappij van Honeywell.
Meer berichten
-
Programma VSK Nieuwscafé
De gehele beursweek is in hal 10 het VSK Nieuwscafe te bezoeken. Installatie.nl verzorgt in… Lees verder →
-
Premium
Intergas bouwt eigen hybride warmtepomp
Een nieuwe hybride van ketelmarktleider Intergas. De Xtend wordt naast de bestaande Daikin Intergas hybride gevoerd. Lees verder →
-
Premium
Hippe schoorsteen met propaanwarmtepomp
VSK primeur: Nefit Bosch komt met een warmtepompschoorsteen, met een nieuw ontworpen buitendeel op propaan. Lees verder →
-
Premium
Paros: warmtepomp naar binnen
Een VSK-primeurtje: een nieuwe lucht/water-warmtepomp voor volledige binnenopstelling, specifiek gericht op de Nederlandse markt. Alpha… Lees verder →
-
Het ABC van de VSK
Trends en verwachtingen voor de komende VSK, van 6 tot 9 februari, verpakt in een… Lees verder →
-
Wie wint VSK Award Installateurszaken?
De meest praktische categorie van deze VSK Awards. Welke VSK-introducties maken het vak van de… Lees verder →
-
Wie wint VSK Award Energie & Transitie?
De VSK Award in de categorie Energie & Transitie kent drie genomineerden. Duco, Nathan Systems… Lees verder →
-
Wie wint VSK Award Digitaal & Slim?
In de VSK Award categorie Digitaal & Slim ook drie genomineerden. In deze categorie twee… Lees verder →
-
Wie wint VSK Award Gezond & Comfort?
Drie bedrijven met drie nieuwe introducties voor de Nederlandse markt, dingen naar de VSK Award… Lees verder →
-
VSK Awards: categorie Installateurzaken
Beugelprogramma; Ubbink BV Het beugelprogramma van Ubbink bestaat uit verschillende soorten kunststof beugels die een… Lees verder →