Personaliseer je pv-paneel

Afbeelding bekijken op volledige grootte

Er zijn al diverse technieken om zonnepanelen te voorzien van een geprinte filmlaag. We zagen het op Solar Solutions enkele weken geleden. Groothandel Technische Unie komt nu met een optie om foto’s op zonnepanelen te printen (zie video hieronder). Alsof je met je iPhone naar de Hema gaat om foto’s af te drukken, kun je ze ook op het dak laten leggen. Bedrijfslogo, foto van de familie, of zoals ik: je favoriete voetbalclub (foto links). Op het dak in ieder geval rendement verzekerd, want dat is over 20 jaar uitgesmeerd bij ons mooie clubje alles behalve een zekere zaak, zegt de superboer met kiespijn.

Afijn, een mooie propositie voor installatiebedrijven. Volgens Tjerk Bultman, productmanager van de groothandel, is de trend overgewaaid uit Amerika. Dus bij deze de tip om nog even goed naar de bevestiging van de panelen te kijken. Het lijkt mooi, die panelen van de TU, maar het moet natuurlijk wel veilig zijn.

De actie start vanaf begin april, dus we voelen voor de rest ook totaal geen nattigheid.

Deel dit artikel:

Over Eddy Buiting

Eddy Buiting (1977) is sinds 2008 hoofdredacteur van Installatie en Installatie.nl. Hij heeft journalistiek gestudeerd in Tilburg en heeft daarvoor ervaring opgedaan bij verschillende dagbladen. Sinds 2001 werkt hij in de b2b-uitgeverij. Zijn eerste baan hier was redacteur van het vakblad Aannemer. Eddy presenteert ook webinars en podcasts, is moderator van Het Energie Theater en auteur van het boek Goeiegast.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.