
Huiseigenaren op leeftijd moeten gestimuleerd worden om hun woning aan te laten passen, door geld te lenen uit een revolverend fonds.
Daarvoor pleit Stimuleringsfonds Volkshuisvesting Nederlandse gemeenten (SVn) in het rapport ‘Langer Thuis’ van Platform 31.
Uitkomst
Het levensloopbestendig maken van woningen is de installatiebranche een interessante markt. Leningen met een lage rente kunnen als belangrijke oplossing gelden, want senior huiseigenaren hebben te vaak een beperkt maandelijks besteedbaar inkomen. “De kans dat ze bij een bank een gewone lening kunnen afsluiten is nihil”, zo stelt het rapport. Voorzitter Titia Siertsema van brancheorganisatie Uneto-VNI juicht het idee toe. “De komende jaren zijn er tienduizenden levensloopbestendige woningen nodig om aan de snel toenemende vraag te voldoen. Financiering is tot nu een van de knelpunten. Dit fonds kan dus uitkomst bieden.”
Download hieronder het rapport Toekomstbestendig wonen begint vandaag.