Regenpijp met pv-kabel

Afbeelding bekijken op volledige grootte

Geen kabel zichtbaar op de gevel. De aansluiting op de zonnepanelen is weggewerkt in het pvc van de hemelwaterafvoer, waarbij zelfs een nette aansluiting is gemaakt met een wartel. Het is technisch niet bezwaarlijk om een pv-kabel door een regenpijp te leiden wanneer dit gebeurt met een waterdichte kabel. Hoewel de kabel nu mooi aan het zicht onttrokken wordt, is het niet aan te raden om stroom en afvalwater door dezelfde buis te leiden.

Het komt vaker voor dat zonnepanelenmonteurs de gekste oplossingen verzinnen voor kabeldoorvoeren, meestal ingegeven door gemakzucht. Zo zagen we eerder in deze rubriek al dat rookgasafvoeren gebruikt worden voor de kabeldoorvoer. Ook de standleiding van de riolering was een eerder geplaatste installatiefout. Foute boel natuurlijk, maar vaak goedkoop.

Heeft u ook een installatiefout? Zend hem hier in.

3 reacties op “Regenpijp met pv-kabel

  1. Lambert

    Het is technisch niet bezwaarlijk? Bijzondere opmerking een hwa is niet ontworpen als mantel voor stroomkabels.

  2. Vincent

    Wat is er precies mis mee? Als je ymvk pakt mag het toch gewoon?

    1. Kelly van balen

      Er komt een ophoping van bladeren in de afvoer met eventuele waterschade als gevolg

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

De Week van de CO-certificering gemist? Alle kennis nog beschikbaar!

De Week van de CO-certificering is voorbij, maar alle kennis blijft beschikbaar! Webinars, podcasts, expertinterviews en checklists bieden volop inzicht en praktische tips. Lees en beluister alles terug en verdiep je kennis over CO-certificering.