Twitter heeft het werk van mij en veel van uw collega’s eenvoudiger, effectiever, maar bovenal leuker gemaakt. Toch is een groot deel van u nog niet overtuigd van de kracht van social media Hoe dat?
Installatiebranche laat twitter links liggen, onderzocht Bouwkennis. Als nu slechts het topje van de ijsberg op social media actief is, dan ben ik zeer benieuwd naar het moment dat ook de rest van de branche eindelijk in de gaten heeft dat social media daadwerkelijk van toegevoegde waarde kunnen zijn voor de ontwikkeling van het mkb. Niet voor te stellen, maar het zal de wereld voorgoed veranderen.
De experts
Het merendeel van u allen, vindt het vooral nog tijdverspilling, vreest dat het ten koste gaat van interpersoonlijk contact, of heeft het simpelweg commercieel niet nodig. Dat kan, dat mag. Maar u mist wel wat. Maar wie snel en effectief grote groepen mensen (bijvoorbeeld potentiële klanten of branchegenoten) wil bereiken, zou gek zijn om zich niet op het sociale web te begeven. Afijn. Er zijn boeken over geschreven. De plussen en minnen ga ik u niet voorkauwen, ik ga u niet traditioneel en niet-open-minded noemen, want zogenaamde social media-experts zijn er al veel te veel. Je wordt er mee doodgegooid. Vooral omdat het gewoon werkt. Als iets een succes is, duiken er altijd adviseurs op. Dat geldt voor socialmedia-experts, dat geldt voor EPA-adviseurs.
Onze praktijkervaring
Nu deze site zo’n maand of drie in de lucht is, ervaren we wel de vruchten van ons actieve social-media-opstelling. Gewoon door het te doen. Niet alleen vliegen de meest aansprekende nieuwtjes ons om de oren, we verkrijgen fraaie en unieke tips doorgegegeven voor bijvoorbeeld onze Installatiefouten rubriek. Het biedt ons de mogelijkheid om te horen hoe er over ons gepraat wordt, boort bronnen aan die we nog niet kenden, en is een nieuw en spannend instrument die ons in contact brengt met het meest actieve deel van onze doelgroep. En bovenal: het is prettig om je eigen enthousiasme omarmd te zien worden. Als er iets is dat de installatiebranche óók nodig heeft, dan is het wel een leuke, snelle en spannende manier om zich als beroepsgroep te kunnen presenteren aan de jeugd. De jongelui die de installatiebranche nu en masse negeren. Niet spannend, niet snel, en ouderwets. Een netwerk dat naast inhoud en techniek, ook passie en persoonlijke interesse met elkaar deelt; dát werkt als een magneet.
Gewoon leuk
Ik geniet –professioneel en persoonlijk- met volle teugen van uw collega’s die wel veelvuldig het web verfraaien met feiten, meningen, kattenbelletjes, re-tweetjes, reclame, een vacature, reacties of gewoon een mooie foto van het vandaag opgeleverde klusje. Twitter is transparant, eerlijk, snel en direct. Rekent af, bewierookt en straft tegelijk. Ook de voorbeelden van bedrijven die werk genereren uit social media kan inmiddels op meerdere handen tellen. En mijn indruk is dat dit nog de leukste klussen zijn ook. Dingen leuk vinden hoort er helemaal bij. Daar maakt de drukste agenda plek voor.
Interview
In de komende Installatie en Sanitair portretteren we een installateur die we via twitter ontmoetten. We volgen hem al een tijdje. Omdat het kan. Maar ook omdat social media mensen bij elkaar brengt, en toegevoegde waarde biedt. Voor iedereen. Ook gewoon omdat het leuk is. Het heeft hem in ieder geval een interview in een leuk magazine opgeleverd. Hoezo tijdverspilling?