Ondiepe bodemwisselaar in thermische buffer

Afbeelding bekijken op volledige grootte

Geen diepteboring, maar toch aardwarmte via een wisselaar die niet in direct contact staat met de bodem. Nathan Projects haalt de horizontale bodemwisselaar van Terrathech  naar Nederland. Doelgroep is vooral de renovatiemarkt waar door bodemrestricties niet verticaal geboord mag worden. De wisselaar ligt 1,5 meter onder het maaiveld.

Woningen die van het aardgas af gaan, maar geen gebruik mogen maken van een verticale bodembron, krijgen nu vaak een lucht/water-warmtepomp met buitenunit. Daar is nu dus een alternatief voor. Technisch directeur Peter Centen van Nathan legt uit hoe het systeem werkt. Nathan heeft het eerste project in Oosterbeek gerealiseerd.

Premium artikel

Het artikel dat je probeert te lezen is een  Premium  artikel
 Premium  artikelen zijn alleen toegankelijk voor abonnees van Installatie.

>> Log gratis in als abonnee van Installatie < <

 

Probeer Installatie 7 dagen gratis

Tijdens deze proefperiode krijg je toegang tot het digitale vakblad én alle premium artikelen op installatie.nl.
Stopt automatisch.

Start proefperiode

 

Toch liever een abonnement? Voor € 7,95 per maand (excl. btw) sluit je een premium abonnement af.
Zo heb je altijd toegang tot de laatste ontwikkelingen uit de installatiebranche.

Word premium abonnee

 

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Week van de CO-certificering - 27 t/m 31 oktober bij Installatie!

Alles wat je moet weten over de CO-certificering in één week. Met webinars, podcasts, expertportretten, checklists en whitepapers krijg je inzicht in techniek, praktijk en beleid – én tools om direct mee aan de slag te gaan.