Grundfos breidt het assortiment uit met de COMFORT XL, een warmwatercirculatiepomp voor meergezinswoningen en grotere huishoudelijke installaties. De pomp is ontworpen voor 1-op-1 vervanging van bestaande bronzen recirculatiepompen en verlaagt het energieverbruik tot 63 procent.
Met een installatielengte van 140 mm (poort tot poort) kan de COMFORT XL direct oudere warmwaterrecirculatiepompen vervangen. Dat beperkt aanpassingen aan leidingwerk en verkort de installatietijd. Voor situaties waar 150 mm inbouwlengte vereist is, zijn verlengstukken beschikbaar.
Vervanging zonder leidingaanpassingen
De COMFORT XL richt zich op renovatie- en vervangingsprojecten in appartementsgebouwen en grotere woningen. Dankzij het vaste 140 mm inbouwformaat kunnen installateurs bestaande bronzen pompen snel uitwisselen. Minder aanpassingen betekenen kortere montagetijden en minder kans op faalkosten.
De pomp ondersteunt leidinglengtes tot 100 meter en is daarmee geschikt voor collectieve warmwatersystemen in meergezinswoningen.
Maximaal 12 W opgenomen vermogen
De COMFORT XL heeft een maximaal opgenomen vermogen van 12 W en verbruikt volgens Grundfos tot 63 procent minder energie dan conventionele circulatiepompen. Het lagere stroomverbruik sluit aan bij de toenemende vraag naar energiezuinige installaties in de woningbouw en utiliteit.
Door continue recirculatie levert het systeem direct warm water, wat wachttijd en waterverspilling beperkt. Dit draagt bij aan lagere bedrijfskosten en vermindert stagnatie in leidingen.
Voorbereid op ErP- en EU-drinkwaterrichtlijnen
De pomp voldoet aan de aankomende ErP-eisen en EU-richtlijnen voor drinkwater. Daarmee biedt de COMFORT XL volgens de fabrikant een toekomstbestendige oplossing voor zowel installateurs als groothandels. Voor groothandels betekent het een vereenvoudiging van het assortiment, doordat één model meerdere oudere pomptypen kan vervangen.


