Herziene beoordelingsrichtlijnen F-gassen certificering gepubliceerd

Afbeelding bekijken op volledige grootte

De herziene beoordelingsrichtlijnen F-gassen certificering zijn gepubliceerd. De richtlijnen bepalen welke eisen gelden voor persoons- en bedrijfscertificering bij werkzaamheden aan koel-, klimaat- en warmtepompinstallaties met gefluoreerde broeikasgassen (F-gassen) of natuurlijke koudemiddelen.

Met de publicatie van Beoordelingsrichtlijn 100 versie 3.0 en Beoordelingsrichtlijn BRL200 versie 2.0 vervallen BRL 100 versie 2.0 en BRL 200 versie 1.2. De herziening volgt uit de nieuwe F-gassenverordening (EU) 2024/573, waarin de certificeringsscope is uitgebreid.

De herziene richtlijnen zijn opgesteld in afstemming met de sector, certificerende instellingen, de Raad voor Accreditatie en de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT).

Bron: STEK

Overgangsperiode: vanaf wanneer geldt het nieuwe systeem?

Er gelden overgangsbepalingen voor de volledige transitie naar de herziene beoordelingsrichtlijnen F-gassen certificering:

  • BRL200-certificaten volgens het nieuwe systeem: vanaf 29 maart 2026
  • BRL100-certificaten volgens het nieuwe systeem: vanaf medio 2026

Organisaties die met gecertificeerde monteurs werken (koeltechniek, HVAC, warmtepompen) moeten tijdig controleren of persoonscertificaten (BRL100) en eventuele bedrijfscertificaten (BRL200) aansluiten op de nieuwe scope en afgiftedata.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

De Week van de CO-certificering gemist? Alle kennis nog beschikbaar!

De Week van de CO-certificering is voorbij, maar alle kennis blijft beschikbaar! Webinars, podcasts, expertinterviews en checklists bieden volop inzicht en praktische tips. Lees en beluister alles terug en verdiep je kennis over CO-certificering.