Persfitting ook voor stalen cv-buis

Afbeelding bekijken op volledige grootte

Door een uitbreiding in het Megapress-programma van Viega kunnen ook dikwandige stalen verwarmingsbuizen in de woningbouw voortaan geperst worden. Het systeem, waarbij dikwandig staal niet langer gelast maar geperst kan worden, komt nu ook met fittingen van 3/8 inch, een maat die veel in bestaande cv-installaties is toegepast. De techniek leent zich dus goed voor het vervangen van radiatoren en ventielen, of het verleggen of uitbreiden van aansluitleidingen.

Megapress bestaat al voor de industriële toepassing van 1/2 tot 2 inch. Viega was met de techniek genomineerd voor een VSK Award. Voordeel van de koude perstechniek is dat de verbindingen sneller kunnen worden gemaakt. In de nieuwe maat zijn bochten, sokken, t-stukken, draadovergangen en verloopstukken verkrijgbaar. De techniek is uitgevoerd met de SC-Contur-techniek van Viega, wat betekent dat de niet geperste verbindingen direct zichtbaar zijn bij een dichtheidsproef. De fittingen kunnen verwerkt worden met de persmachines Pressgun 5 of Picco.

Gratis met Installatie.nl naar de VSK-beurs?

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Week van de CO-certificering - 27 t/m 31 oktober bij Installatie!

Alles wat je moet weten over de CO-certificering in één week. Met webinars, podcasts, expertportretten, checklists en whitepapers krijg je inzicht in techniek, praktijk en beleid – én tools om direct mee aan de slag te gaan.