Zonnepanelen op ‘zwakke’ daken

Afbeelding bekijken op volledige grootte

Hoe kun je bedrijfsdaken die te zwak zijn voor reguliere montagesystemen voor zonnepanelen tóch bedekken met zonnestroom-opwekkers?

Het bedrijf Rable uit Delft heeft een zelfdragend montagesysteem voor zonnepanelen bedacht, dat komend jaar op de markt moet komen. De oplossing staat vermeld in de KVK Top 100, een innovatielijst van de Kamer van Koophandel.

Veel bedrijfsdaken zijn uitermate geschikt voor zonnepanelen, maar voldoen constructief niet aan de eisen om conventionele installaties te dragen.

Uitvouwbaarsysteem op rails

Het montagesysteem van Rable is speciaal ontwikkeld voor daken met een zeer beperkte additionele draagkracht. Het laat zich eenvoudig uitvouwen over twee rails die met pads op de sterkere punten van een dak steunen, bijvoorbeeld aan de zijkanten en ter hoogte van pilaren. Een kabeltje aan de bovenkant van de zonnepanelen zorgt ervoor dat de zonnepanelen over de volle breedte zelfdragend zijn. Het kabeltje is flexibel en volgt de lijn van het dak, ook als er een kromming in zit. Daarbij zorgt het door de minimale dikte voor zo min mogelijk schaduw op de zonnepanelen.

In elke uitvouwbaar pakket zijn 16 zonnepanelen verwerkt.

De zelfdragende constructie voor zonnepanelen heeft geen zware ballasten maar voldoet wel aan de constructieve eisen die er zijn. Het is mede ontwikkeld met financiële steun uit het Smart Energy Systems programma van de gemeente Rotterdam. Het bedrijf Xtra Materieel in Rotterdam is het eerst bedrijfspand dat is uitgerust met het uitklapbare zonnepanelensysteem.

Eén reactie op “Zonnepanelen op ‘zwakke’ daken

  1. Bart van Riel

    Dit lijkt een oplossing voor ons project: “Zonnepanelen voor de voedselbank Oosterhout”. Ik ben vrijwilliger bij de Stg. Oosterhout Nieuwe Energie (ONE) en houd mij bezig met het realiseren van maatschappelijke projecten. Onze stichting geeft burgers van Oosterhout gratis advies op het gebied van energie-besparing en -opwekking. Het dak van de plaatselijke voedselbank is niet draagkrachtig genoeg voor gewone panelen.
    Kunt u naderespecificaties en prijzen geven voor het plaatsen vakpanelen op een dak van ca 10 x20 meter? Bij voorbaat dank

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Week van de CO-certificering - 27 t/m 31 oktober bij Installatie!

Alles wat je moet weten over de CO-certificering in één week. Met webinars, podcasts, expertportretten, checklists en whitepapers krijg je inzicht in techniek, praktijk en beleid – én tools om direct mee aan de slag te gaan.