Incontrol lanceert inspectiesoftware voor de keuring van energieopslagsystemen. Elektrotechnische inspectiebedrijven kunnen EOS-installaties hiermee digitaal inspecteren, rapporteren en het herstelproces aantoonbaar opvolgen.
De nieuwe EOS-module is per direct beschikbaar binnen het inspectieplatform van Incontrol. Inspecteurs werken met formulieren op basis van NEN 1010, NEN 4288 en PGS 37-1. Daarmee sluit de software aan op de groeiende inzet van batterij- en accusystemen bij pv-installaties, back-upstroomvoorzieningen en opslag voor piekbelasting.
Inspectie en herstel in één flow
Afwijkingen uit de inspectie worden automatisch doorgestuurd naar Incontrol.FIX. De hersteller registreert daar de uitgevoerde werkzaamheden. Daarna volgt een herinspectie, waarbij originele en nieuwe meetwaarden naast elkaar staan.
Zo wordt herstel aantoonbaar voor opdrachtgevers, verzekeraars en toezichthouders. Dat wordt relevanter nu verzekeraars strengere veiligheidseisen stellen aan bedrijven met energieopslagsystemen.
Regels voor EOS worden strenger
De markt voor energieopslag groeit, terwijl de regelgeving verder wordt aangescherpt. PGS 37-1 is in december 2023 vastgesteld. De aanwijzing van energieopslagsystemen als milieubelastende activiteit wordt in de loop van 2026 verwacht.
“Incontrol volgt de hele inspectiecyclus. Van eerste meting tot bewezen herstel. EOS is een logische volgende stap. Energieopslagsystemen vragen om structuur, bewijs en opvolging. Dat is precies wat Incontrol biedt”, zegt Fiona Gu, CEO van Incontrol.
EOS-inspecties zijn beschikbaar als losse dienst binnen Incontrol voor 50 euro per maand.


