Het kwartje van Ubbink

Afbeelding bekijken op volledige grootte

Ze zijn er niet financieel ten onder aan gegaan, daar bij Ubbink. Maar met deze weddenschap wilde het bedrijf de parallelle dakdoorvoer promoten. En installateurs konden een kwartje verdienen.

De advertentie, uit vakblad Installatie in 1971, roept installateurs op om kennis op te doen van de combi-pijp, de dakdoorvoer die ook de lucht die de cv-ketel nodig heeft om te branden, ook vanuit buiten te halen. Voorheen was het gebruikelijk dat de ketel zijn benodigde zuurstof nog uit de omgevingsruimte haalde.

Mooi om te zien hoe de advertenties er in de jaren ’70 uitzagen. Wanneer Ubbink de actie nu herhaalt, en iedereen die weet wat een concentrische rookgasafvoer is naar Doesburg laat bellen, dan gaat ze dat wél serieus geld kosten. Wedden?

Heeft u bijzonder archiefbeeld, een verhaal uit de oude doos, of een mooie ‘Installatie van weleer?’ Via deze link kunt u materiaal uploaden.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Week van de CO-certificering - 27 t/m 31 oktober bij Installatie!

Alles wat je moet weten over de CO-certificering in één week. Met webinars, podcasts, expertportretten, checklists en whitepapers krijg je inzicht in techniek, praktijk en beleid – én tools om direct mee aan de slag te gaan.