Zonnecollectoren onzichtbaar in dak

Afbeelding bekijken op volledige grootte

Bij een woning in het Limburgse IJsselsteyn zijn zonnecollectoren toegepast die onzichtbaar onder een zonnepaneel gemonteerd kunnen worden.

 

 

Opdrachtgever en installateur zochten voor de voeding van de warmtepompboiler naar een zonnecollector die qua formaat en uiterlijk niet uit de toon zou vallen bij de pv-panelen in het rieten dak. Via een Belgische importeur kwam installateur Henk van Ass terecht bij een warmtepompboiler met onzichtbare zonnecollector van de Spaanse fabrikant Neo(E)nergy.  Het gaat eigenlijk om een verdamper want vanuit de warmtepompboiler wordt koudemiddel door de collector gestuurd. Achter 2 van de 22 pv-panelen is nu de verdamper gemonteerd die de 300 liter tapwater in de warmtepompboiler met een hoge COP opwarmt tot 50°C.

 

Een grote reportage over dit bijzondere project, met een dubbele WTW-unit en bodembronnen, vindt u in Installatie en Sanitair nummer 8.

 

Een andere bijzondere toepassing van zonne-energie in een rieten dakvlak, vindt u hier.

Deel dit artikel:

Eén reactie op “Zonnecollectoren onzichtbaar in dak

  1. erik jan

    wat is het COP vanaf 5 graden en lager buitentemperatuur ?

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Dit was de Week van de Ventilatie

Tijdens de Week van de Ventilatie doken we in de belangrijkste trends en ontwikkelingen binnen de installatietechniek. Alles draaide om ventilatie, van ontwerp tot uitvoering: wat werkt, wat kan beter en wat komt eraan? Kijk alle webinars terug!