fbpx
Nieuws

Nieuwe binnenopgestelde warmtepomp

Een VSK-primeur: een nieuwe lucht/water-warmtepomp voor volledige binnenopstelling, specifiek gericht op de Nederlandse markt. Alpha innotec mikt met de Paros op woningen waar een buitendeel of een bronboring niet mogelijk is. Het toestel komt in juni op de markt.

De lucht die normaliter over de verdamper in de buitenunit gaat, moet nu dus via luchtkanalen naar binnen. Alpha innotec importeur Nathan mikt met het 4 kW toestel vooral op de nieuwbouwmarkt waar een buitendeel niet gewenst is, en het ook niet mogelijk is een bodembron te realiseren. Het toestel kan ook als hybride worden geconfigureerd in de bestaande woningbouw. (tekst gaat verder onder afbeelding)

Paros met ‘schoorsteen’ van Breman Installatiefabriek. Afzonderlijk maakt het systeem gebruik van aan en afvoerkapjes van Ubbink.

Productmanager Erwin Janssen van Nathan legt in dit artikel in Installatie uit waar het toestel voor bedoeld is. “De Paros is een Duitse kwaliteitswarmtepomp, met specificaties die gericht zijn op de Nederlandse behoeften.” Het toestel is op basis van vraag uit de Nederlandse markt door de Duitse warmtepompfabrikant ontwikkeld. Daar heeft Alpha innotec twee jaar werk aan gehad. De Paros is te zien op vakbeurs VSK in Utrecht.

Specificaties

Het toestel heeft een verwarmingsvermogen van 4 kW (A-7/W35), een koelvermogen van 5 kW(A35/W18). Hierdoor voldoet de warmtepomp ook de regels van TOjuli. De Paros komt in twee versies op de markt. Een torenopstelling waarin alle hydrauliek, cv-buffer en 185 liter tapwaterboiler is geïntegreerd, en een losse hydraulische module met aparte buffer van bijvoorbeeld 300 liter. Met die laatste kan de installateur maatwerk leveren voor de klant, bijvoorbeeld bij een grotere tapwaterbehoefte. Het toestel is modulerend, dus in staat om het vermogen automatisch aan te passen aan de warmte- en koudebehoefte van de woning. De luchtkanalen zijn 315 mm doorsnede, en voor het hellend vlak ontwikkelt Nathan een dakkap, voor de gevel speciale roosters. De Paros maakt gebruik van het koudemiddel R454B.

Check hier een video: https://www.linkedin.com/embed/feed/update/urn:li:ugcPost:6927875946620329984

Lees hier in Installatie Premium meer over dit toestel.

In nummer 2 van vakblad Installatie, dat 25 maart bij de abonnees op de mat ligt, een artikel over de techniek. (Digitale) abonnees kunnen dat nu hier lezen.

Binnenopstelling: trend in warmtepompen
De lucht/water warmtepomp met binnenopstelling is niet nieuw, maar wel actueel door de nieuwe geluidsregels rondom buitendelen. Die mogen ’s nachts nog maar maximaal 40 dB(A) produceren op de erfgrens met de buren. In Duitsland voert alpha innotec al langer binnen opgestelde warmtepompen, zo zagen we al op de ISH in 2019. Nadeel van deze typisch Duitse warmtepompen is dat ze relatief veel vermogen (8 kW en 12 kW) hebben en daardoor ruim gedimensioneerde kanalen behoeven. In goed geïsoleerde Nederlandse nieuwbouw is dat te gortig. Ook Bosch en Wolf hebben in Duitsland al dergelijke oplossingen. In Nederland hebben Stiebel Eltron, Itho Daalderop en Enzavu lucht/water warmtepomp voor volledige binnen opstelling. Hierbij mikt Itho Daalderop met haar Vincent bijvoorbeeld meer op de corporatiemarkt en de populariteit van de hybride stap in de verduurzaming van woningen. Dit toestel wordt dit najaar in de projectenmarkt getest en komt in 2023 bij de groothandel te liggen. De Paros is primair ontworpen om een woning, zowel in nieuwbouw als renovatie, all-electric te verwarmen en van tapwater te voorzien. Dit betekent dat bestaande woningen eerst voldoende geïsoleerd moeten worden, en dat mogelijk afgiftesystemen geschikt moeten worden gemaakt.

43 reacties op “Nieuwe binnenopgestelde warmtepomp

  1. Thom Weterings schreef:

    Interesse in warmtepomp documentatie

  2. Lou schreef:

    Heb interesse in deze warmtepomp. Graag zie ik documentatie tegemoet

  3. Wagenaar schreef:

    Interesse in deze warmtepomp. Zie de documentatie graag tegemoet.

    Wil

  4. Joost schreef:

    Kan deze warmtepomp ook actief koelen?
    Eventueel ook graag documentatie

  5. Chretien van der Horst schreef:

    Wil hier snel graag meer van weten

  6. Antoinette schreef:

    Wat kost een warmte pomp wij hebben een oud huis van 1929 en krijgen 11 april zonnepanelen zolder is geïsoleerd overal dubbele beglazing heeft een warmte pomp dN zin voor ons en wat gaat dat kosten

  7. jannette Oorthuis-Hoekstra schreef:

    Graag zou ik meer over deze warmtepomp te weten komen. Inclusief prijzen. Alvast bedankt.

  8. Bernard schreef:

    Interesse in deze warmtepomp. Zie de documentatie graag tegemo

  9. Verbeek schreef:

    Interesse in de warmte pomp ook ivm overwegen aanschaf zonnepanelen

  10. Ton Hendriksen schreef:

    Graag informatie over deze warmtepomp.
    Welke isolatie vereist is.
    Welk prijs van installatie en te verbruiken energie.

  11. Gerrit schreef:

    Graag info over de warmtepomp en levertijd

  12. Wilma van Neerbos schreef:

    Graag ontvang ik informatie over de warmtepomp betreft prijzen en over geluid ervan

  13. Martijn schreef:

    Inderdaad wat kost deze.

  14. Kapoerchan schreef:

    Graag ontvang ik meer informatie over deze
    Warmte pomp betreft prijzen.

  15. Peter schreef:

    https://www.eplucon.nl/concepten/eq-air-1/

    Ecoforest lucht/water gebruikt al een mooi poosje een schoorsteen als bron… fluisterstil net als de Stefani drycoolers voor de “gewone “ luchtbronnen

  16. Mo schreef:

    Zou hier graag meer info over ontvangen

  17. Will schreef:

    Graag info over deze warmtepomp.

  18. H.Frens schreef:

    Graag will ik informatie/documentatie over deze warmtepomp.

  19. Brian schreef:

    Ik zou ook graag info willen ontvangen over deze warmtepomp

  20. Mulders schreef:

    Graag informatie over warmtepomp en prijzen

  21. Bitter schreef:

    Ik wil graag informatie en de kosten ervan.

  22. R. Jansema schreef:

    Graag ontvang ik van u informatie en prijzen van deze warmtepomp

  23. Patrick schreef:

    Graag wil ik n afspraak maken voor een offerte

  24. Dennis schreef:

    Graag ontvang ik informatie en prijzen van deze warmtepomp

  25. Louis schreef:

    Graag zou ik meer info willen

  26. Ilona schreef:

    Graag ontvang ik informatie over deze warmtepomp

  27. Frans schreef:

    Gaarne ontvang ik documentatie over deze warmtepomp

  28. Dodo schreef:

    Werkt deze ook op steenkool of gas?

  29. HK schreef:

    Graag ontvang ik informatie over deze warmtepomp.

  30. Kettermans schreef:

    Graag wat info en een installateur in België voor de warmtepomp zonder buitenunit. Wij hebben een nieuwbouw appartement met vloerverwarming en zouden willen koelen en verwarmen. Alvast bedankt

  31. T. Mennink schreef:

    Graag meer info over deze installatie.

  32. T. Mennink schreef:

    Graag meer info over deze installatie.

  33. Pauline schreef:

    Graag meer informatie over deze installatie.

  34. Faber schreef:

    Graag meer informatie over deze installatie

  35. Joop schreef:

    Leuk, maar zonder chip kan de pomp toch niet gemaakt worden. De huidige pomp bestellingen kunnen immers al niet geleverd worden.

  36. Dotternetta schreef:

    Ik heb al 13 jaar een warmtepomp binnen. Had hem liever buiten, veel minder verliezen

  37. Harrie schreef:

    Graag zie ik documentatie en prijzen van deze warmtepomp

  38. Tonnie schreef:

    Ik heb interesse
    Wat is de wachttijd voor levering/installatie ?
    Valt deze ook onder de subsidieregeling ?

    Hoe kom ik aan meer informatie en installateur

  39. michel schreef:

    koelvermogen is hoger dan verwarmingsvermogen.
    dat klopt niet naar mijn inziens….
    verwarmingsvermogen + compressor vermogen is altijd meer dan koelvermogen

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.