
Er zijn te veel zonnepanelen in de provincie Groningen, zo meldt de NOS. Er wordt zo veel energie opgewekt met de panelen, dat het energienet regelmatig overbelast raakt. Soms slaan zelfs de stoppen door.
Financiële bijdrage
Reden voor het grote aantal zonnepanelen is een financiële bijdrage van de NAM, te besteden aan energiebesparende of energieopwekkende maatregelen. Daardoor steeg het aantal zonnepanelen met 30%.
Te weinig capaciteit
Installateur Rolf van der Tuuk zegt tegen de NOS dat hij regelmatig meldingen krijgt van mensen die zeggen dat hun installatie niet goed werkt. Dat komt volgens hem door een te hoge spanning op het net, waardoor omvormers van zonne-installaties zichzelf uitschakelen. Dit probleem wordt alleen opgelost als netbeheerders hun capaciteit uitbreiden.
Knelpunten
Enexis geeft aan verrast te zijn dat er zo massaal gebruik is gemaakt van de regeling va de NAM. Het bedrijf kijkt nu samen met installatiebedrijven waar de knelpunten zitten en hoe deze opgelost kunnen worden.