fbpx
Nieuws

PVT-warmtepomp heeft gelijkwaardigheid op zak

De propaanwarmtepomp van Triple Solar heeft de gelijkwaardigheidsverklaring voor nieuwbouw op zak. Dit betekent dat de techniek, die werkt met PVT-panelen op het dak, toegepast kan worden in de BENG-methodiek voor nieuwbouw.

De warmtepomp van 3,5 kW werd vorig jaar geïntroduceerd, en won de nodige innovatieprijzen bij verschillende beurzen.

Lees hier hoe de techniek werkt

De Triple Solar PVT-warmtepomp, ontwikkeld in samenwerking met warmtepompfabrikant Metrotherm is een doorontwikkelde versie van de reguliere water/water-warmtepomp die tot nu toe voor PVT-systemen wordt gebruikt. Groot verschil is dat gebruik wordt van het koudemiddel propaan (R290). Het toestel kan tot 70 ËšC produceren uit buitenlucht, dat gewonnen wordt via een dakpaneel dat eveneens zonnestroom levert. Dit maakt de warmtepomp eveneens een aantrekkelijke optie voor bestaande bouw, bijvoorbeeld wanneer plaatsing van een buitendeel niet tot de mogelijkheden behoort. Met een cascade van twee toestellen kan een bestaande woning met een hogere vermogensvraag bovendien gasloos worden gemaakt. De techniek kan ook hybride (in samenwerking met een cv-ketel) worden toegepast. Voor nieuwbouw kan het vermogen van 3,5 kW met name voor kleinere woningen en appartementen al voldoende zijn.

6 reacties op “PVT-warmtepomp heeft gelijkwaardigheid op zak

  1. Gerard schreef:

    Eindelijk concreet.
    Ik zit hier al lang op te wachten

  2. Piet schreef:

    Ik zal zeggen bijft wachten over 30 weken stroom prijs 1.50 een en al afzeggen van warmte pompen momenteel

    • Jack schreef:

      Piet, kun je reactie graag onderbouw? Ik begrijp niet helemaal waar je het over hebt.

      • Michel schreef:

        Snap je dat nou echt niet…..dat ding verbruikt straks meer energiekosten dan een gasgestookte

        • Nico schreef:

          Nou, toevallig zitten er in de PVT, waar deze warmtepomp specifiek voor is ontwikkeld, zonnepanelen die stroom opwekken. Dat scheelt allicht, als je de opbrengst daarvan volledig in je warmtepomp kunt stoppen. Des te eerder iedereen van het gas af is, des te beter.

  3. I.N .Martina schreef:

    Wat kost het om te installeren

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.