Simpeler koellast in DDS-CAD

Afbeelding bekijken op volledige grootte

Het BIM-programma DDS-CAD krijgt een add-on voor eenvoudiger koellastberekeningen.

Het Noorse softwarehuis Data Design System (DDS) presenteert deze add-on op de komende ISH Beurs in Frankfurt.

De koellastberekening is gebaseerd op de software IDA-ICE ESBO van samenwerkingspartner EQUA, een specialist op het gebied van gebouw- en installatiesimulaties.

Via een interface krijgen DDS-CAD gebruikers uitgebreide functionaliteiten van IDA ESBO rechtstreeks beschikbaar in de tekensoftware van DDS.

BREEAM

“De software IDA-ICE ESBO voor de koellastberekening voldoet aan de eisen van BREAAM-NL voor een dynamische thermische simulatie, die stelt dat de software ten minste moet voldoen aan de eisen die gesteld worden aan simulatieberekeningen conform NEN-EN-ISO 13792”, zegt Nicole Ebbeling-Eestermans, van DDS.

Behalve IDA-ICE (Indoor Climate and Energy) zijn er nog wel meer voorbeelden van dergelijke dynamische simulatierekenmodellen, zoals VABI-VA114, TRNSYS, TASE, Energy+ WEI en DYWAG.

Warmteverliesberekening

Tijdens de beursweek toont DDS ook nieuw ontwikkelde en geïntegreerde warmteverliesberekening, conform de NEN-EN 12831.

In november bracht DDS (onderdeel van moederconcern Nemetschek) de nieuwste modelleersoftware uit; DDS-CAD 14, waarin al verschillende nieuwe functies werden gepresenteerd die het ontwerpen en berekenen van W-installaties moeten vereenvoudigen.

Drukverliezen

Zo kunnen drukverliezen in ventilatiesystemen worden berekend en kunnen verwarmings- en koelsystemen hydraulisch worden gebalanceerd, ook bij meerdere pompen in een systeem.

Meer weten over de BIM-methodiek en de verschillende op de markt verkrijgbare BIM-software? Lees dan ons achtergrondartikel ‘BIM voor installateurs

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Dit was de Week van de Ventilatie

Tijdens de Week van de Ventilatie doken we in de belangrijkste trends en ontwikkelingen binnen de installatietechniek. Alles draaide om ventilatie, van ontwerp tot uitvoering: wat werkt, wat kan beter en wat komt eraan? Kijk alle webinars terug!